Opdrachtgever: Jan Meijerman Legal And Transactional Services, Rotterdam.
Doelstelling bij ontwerp beeldmerk met huisstijl Jan Meijerman Legal and Transactional Services:
Ontwikkeling, ontwerp en opmaak van een compleet nieuwe handelsnaam en logo met bijbehorende huisstijl. De nieuwe naamgeving en het beeldmerk moeten passen bij de branche, het bedrijf en natuurlijk de persoon achter het bedrijf. Om te zorgen dat het nieuwe visuele ontwerp herkenbaar is voor de buitenwereld, vertelt wat de opdrachtgever doet en intern breed uitgedragen kan worden. Er is daarbij gekozen om dicht bij de persoonlijke kant te blijven en de eigen naam in te zetten als merknaam. Met een aanvullende, verklarende ondertitel. In het Engels vanwege de globale breedte van de klantenkring.
Uitwerking van grafische vormgeving beeldmerk en corporate stijl voor advocaat Jan Meijerman uit Rotterdam:
Met een heldere opsomming van wensen en eisen vanuit de opdrachtgever en een uitgebreid overleg is als eerste een drietal nieuwe handelsnamen voorgesteld. In combinatie met een beschikbaarheidsonderzoek van de bijpassende domeinnamen met het gebruik van merk-mail-adressen en de inzet van een nieuwe website in het achterhoofd. Om het geheel merkversterkend aan elkaar te ontwikkelen. Na goedkeuring van de nieuwe merknaam is vervolgens als eerste een passend moodboard ontworpen. In dit moodboard worden de verschillende werkzaamheden van de opdrachtgever in beeld, kleur en lettertype teruggekoppeld. Een terugkoppeling die ook de mix moet weergeven met de gewenste resultaten, vanuit de doelgroep, waarvoor men contact zoekt met advocaat Jan Meijerman. De vaste onderdelen van dit soort moodboards; kleurenonderzoek en kleurenvoorstel, vormen samen met de toe te passen lettertypes een compleet geheel. Om op basis hiervan vervolgens drie verschillende logo-voorstellen te maken. Het logo moet, in dit geval, een samenspel zijn van helder, verhelderend, klassiek statig zonder ouderwets te zijn en toch een persoonlijk gevoel geven. Daar waar de eerste voorstellen met vormen meer de nadruk legde op dialogen is gaandeweg toch een richting ontstaan van één centraal punt. Een punt van waaruit de oplossing gezocht wordt en een punt of oplossing waarnaartoe wordt gewerkt in het vak van de opdrachtgever. De diversiteit van de werkzaamheden vragen om een stabiele rechte basis. Een bedrijfsnaam in een schreef lettertype met scherpe punten is daarbij bijna logisch te noemen. De ondertitel in een recht, schreefloos lettertype ook. De heldere blauwe kleur gecombineerd met een statiger donkerblauwe kleur geeft contrast en leesbaarheid. De verschillende vormen en kleuren zijn vervolgens weer verder verwerkt in de bijpassende huisstijl. Een huisstijl bestaande uit een voorstel voor briefpapier, factuurpapier, offertepapier, enveloppen, visitekaartjes en een mailhandtekening waarvan, vandaag de dag, alleen nog de visitekaartjes worden gedrukt. Overige onderdelen zijn digitaal in te zetten. En het geheel geeft een goed compleet beeld hoe opvolgende communicatiemiddelen ontwikkeld kunnen gaan worden. Daar waar nodig.
Ook een passend beeldmerk met huisstijl voor uw (nieuwe) organisatie? Neem gerust contact op voor een vrijblijvend gesprek. Met een lekker kopje koffie of thee.